Czym jest ODTJ?

2011 rok zapisał się w naszej pamięci jako rok podjęcia decyzji o wybudowaniu ośrodka doskonalenia techniki jazdy. Od pomysłu do realizacji pierwszych kroków z tym związanych minęły niemal dwa miesiące a już wypatrywaliśmy ciekawego dla tego obiektu miejsca i dogodnej lokalizacji dla naszych klientów. W pierwszej połowie roku 2012 dojrzeliśmy do wyboru w naszym odczuciu perły ziemi, która położona jest w Międzychodzie (gmina Dolsk).

Kolejnym krokiem było zebranie sztabu ekspertów, fachowców swych dziedzin, którzy przez najbliższe miesiące pracowali nad projektami całej inwestycji. Założeniem było przygotowanie ośrodka doskonalenia techniki jazdy literalnie z Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 16 stycznia 2013 r. w sprawie doskonalenia techniki jazdy.

W lipcu 2012 roku wbiliśmy w ziemię pierwszą łopatę. Przed wszystkimi stała długa i ciężka droga w efekcie często wyboista, ale do mety dotarliśmy wspólnie. Organizacja, pełen profesjonalizm i zaangażowanie podwykonawców było tak duże, że w grudniu mogliśmy już oddać obiekt do użytku.

Dzisiaj szczycimy się pierwszym w Polsce powstałym od podstaw ośrodkiem doskonalenia techniki jazdy stopnia wyższego.

Dla poświadczenia uprawnień, w grudniu 2012 roku nasz Ośrodek został wpisany do Wojewody Wielkopolskiego pod numerem 006P jako ośrodek posiadający uprawnienia do szkolenia kierowców kategorii: A, B, C, C+E, D. Dodatkowo dostaliśmy zaświadczenie Starosty Śremskiego o wpisie do ewidencji szkół i placówek niepublicznych pod numerem 81. Zdobyte uprawnienia pozwalają nam prowadzić kursy w zakresie doskonalenia techniki jazdy w duchu systemu oświaty.

Nasz Ośrodek za cel postawił sobie poprawę bezpieczeństwa na drodze i tym się kierujemy pisząc programy nauczania, a przede wszystkim szkoląc naszych uczestników. Idąc dalej zatrudniamy instruktorów techniki jazdy, którzy swą wiedzę z lat doświadczeń przekazują z całą pasją i zaangażowaniem.

Kursy w naszym Ośrodku odbywają się na czterech pracowniach: placu manewrowym, płycie poślizgowej pierścieniowej, płycie poślizgowej prostokątnej oraz torze szkoleniowym. Obiekt przygotowany został z myślą jego funkcjonowania przez siedem dni w tygodniu do późnych godzin nocnych przez co cały jest oświetlony i monitorowany. Poza obiektem szkoleniowym dysponujemy również budynkiem administracyjno - dydaktycznym z dwoma salami, wykładową i konferencyjną oraz poczekalnią dla klientów. Cały obiekt przystosowany został dla osób niepełnosprawnych.

Przy organizacji kursów nastawieni jesteśmy na ich jakość i pełen profesjonalizm. Po każdym kursie robimy badania jakości obsługi klienta i kursu. Zbieramy opinie, wskazówki tak, aby móc doskonalić to co i jak robimy.