XV Ogólnopolski Konkurs Instruktor Roku 201414.06.2014

XV Ogólnopolski Konkurs Instruktor Roku 2014

36 instruktorów nauki jazdy z całego kraju wystartowało w XV Ogólnopolskim Konkursie „Instruktor Roku 2014”, jaki odbył się 15 czerwca w Międzychodzie koło Dolska. Pogoda dopisała, publiczność również.

A już furorę zrobił pokazowy przejazd kierowcy wyścigowego Kuby Giermaziaka, który w tym roku po raz piąty reprezentuje barwy zespołu VERVA Racing Team w prestiżowej serii Porsche Supercup, a pod koniec maja wygrał wyścig Grand Prix Monako w Monte Carlo. Kierowcy po pisemnych testach z przepisów ruchu drogowego oraz sprawdzeniu umiejętności udzielania pierwszej pomocy, w niedzielę zmagali się w siedmiu konkurencjach. Były to: przejazd z piłeczką na talerzu na masce samochodu, zbieranie podczas jazdy zawieszonych kółek na lancę, slalom na płycie poślizgowej z parkowaniem, przejazd przez płytę w kształcie pierścienia i hamowanie na zjeździe bez użycia ABS. Błędy były kosztowne, naliczano za nie sekundy karne.

Nawet doświadczonym instruktorom czasami sprawiały trudność. Ostatecznie, po podsumowaniu wyników, najlepszym instruktorem roku 2014 ogłoszono Mariusza Pierzynkę z Wałbrzycha, wicemarszałek Wojciech Jankowiak wręczył mu puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Drugie miejsce zajął Sebastian Wróblewski z Krakowa, a trzecie Tomasz Zimnoch z Białegostoku. Najlepszą instruktorką została Katarzyna Miliszewska z Olsztyna, która z rąk wicewojewody Przemysława Paci otrzymała puchar Wojewody Wielkopolskiego. Drugie miejsce wśród pań zajęła Anna Netka Chojnacka z Dzierzgonia, a trzecie Hanna Konopko z Olsztyna.

Organizatorami konkursu byli Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców w Warszawie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu oraz Wielkopolskie Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów w Poznaniu.

Patronat honorowy objął Wojewoda Wielkopolski, patronem medialnym była Panorama Leszczyńska. Konkurs przeprowadzono w Akademii Kierowcy – Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy w Międzychodzie, gmina Dolsk. KONKURS INSTRUKTROR ROKU 2014 W MEDIACH: 1. http://www.tvp.pl 2. http://tvwielkopolska.pl 3. http://www.szkola-jazdy.pl 4. http://www.l-instruktor.pl 5. http://portalnaukijazdy.pl